dureri de spate si burta

Sarcina

Postata de rosia cu 12 ani in urma.

Buna ziua am si eu o intrebare,sora mea este insarcinata in luna a 5 a,si are de citeva zile durei de spate ,de burta ,si cap acu este internata,medicul spune ca este de la rinichi durerile,ii face niste injecti dar tot no lasa dureile ce pote fi,analizele iau iesit bine,dar durerile de spate o ia si o lasa pe moment,astept raspuns va rog tare mult.

Raspunsuri (4)

rosia

acum 12 ani

va rof sami raspunda si mie cn la intrebarea dureri de spate si burta va multumesc.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne-ati putea scrie ce analize i s-au facut pana acum si ce rezultate au iesit la aceste analize (ma refer la analize de sange, la ecografii, etc.), si injectiile cu ce medicament sunt?
cat despre dureri, ne-ati putea scrie unde anume sunt localizate? sunt dureri chiar la nivelul coloanei sau alaturi, si in ce regiune sunt? apar in anumite conditii sau sunt continue?

va urez o zi buna

FLORINA

acum 12 ani

BUNA ZIUA MULTUMESC MULT PT RASPUNS,TIN SA VA SPUN CA ANALIZELE I SAU FACUT LA SINGE ,URINA SI ECOGRAFI DOAR IN ZONA ABDOMINALA LA SRCINA. ,MEDICUL GINECOLOG SPUNE CA SRCINA ESTE BINE. DAR LA SINGE IA ESIT ANEMIE 10.1, LA CARE I SA DAT TRATAMENT SA URMEZE DE ANEMIE IAR LA URINA SPUNE CA TOTUL ESTE IN REGULA,DAR IN SCHIMB DURERILE ST LOCALIZATE ALATURI DE C COLOANA IN CARE SE LASA IN PARTEA DE JOS ABDOMINAL , FOSELE ILIACE CEFALE DIN CIND IN CIND, IN URMA EXAMENULUI IA SA ADIMINISTRAT INJECTABIL CU TRATAMENTUL ,SER FIZIOLOGIC ,GLUCOZA ST ,NO-SPA ,DIAZEPANT ,SCOLBUTIN ,IN SCIMB IA DAT TRIMETERE LA UN MEDIC UROLOG ,TIN SA VA ANUT CA SARCINA ARE 23 SAPTAMINI ,VA MULTUMESC SI ZCUZ DACA A MAI GRESIT LA INTREBARE .

rosia

acum 12 ani

astept raspuns va rog tare mult