Dureri de sani, intepaturi ovare

Sarcina

Postata de ighs cu 10 ani in urma.

Salut. Incerc sa raman insarcinata de cateva luni. Respect cu sfintenie ovulatia. Luna aceasta, perioada fertila a fost intre 3 si 10 august. Am incercat in fiecare zi. Ma sperie totusi ca de pe 3 august si pana azi, pe 21 august, sanii ma dor foarte tare. S-au marit putin, sunt mai tari si se observa usor vene verzui. Culoarea mamelonului nu s-a modificat. E normal sa-mi simt pieptul mai greu 18 zile la rand? Poate fi asta o sarcina? Am avut si mici intepaturi in ovare, in ambele. Mai ales seara. M-ar ajuta mult un raspuns de la voi. Va pup. Ioana.

Raspunsuri (2)

Criss

acum 10 ani

Buna Ioana,

nu sunt o specialista, insa la mine instalarea sarcinii a venit cu sani intariti si durerosi. Iti recomand testul de sarcina...si nu ar strica mersul la ginecolog.

iti tin pumnii! :)

georgiana

acum 10 ani

Deci? Era sarcina? Sunt cam in aceeasi situatie si testul nu are inca relevanta. Sper si eu sa fie sarcina....