Durere operație cezariana la a doua sarcina?

Sarcina

Postata de Utilizator11698387215 cu 6 luni in urma.

Am o operație de cezariana de acum 3 ani și 5 luni. Acum sunt insarcinata in 12 săptămâni și simt o presiune in zona operației. Nu e durere, e o apăsare, parca mă taie cineva. Un disconfort. Este normal?? Menționez ca am placenta joasa.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Este normal sa simtiti disconfort, presiune sau o senzatie de apasare in zona operatiei de cezariana in timpul celei de-a doua sarcini. Aceste simptome pot fi cauzate de faptul ca corpul dvs. se adapteaza la schimbarile si cresterea uterului.

Cu toate acestea, este important sa va adresati medicului dumneavoastra pentru a evalua situatia. Medicul va poate examina si va poate oferi informatii mai specifice in legatura cu cauza acestor simptome si sa va ofere tratamentul adecvat, daca este necesar.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/semne-de-alarma-in-timpul-sarcinii-cand-este-cazul-sa-te-ingrijorezi-si-_18897