Durere oase

Sarcina

Postata de MembruMobileApp307825 cu 8 ani in urma.

Buna seara! Sunt insarcinata in 14 saptamani,in ultimele doua luni,din cauza greturilor si a starii proaste am stat destul de mult in pat,nu am facut foarte multa miscare si de vreo 2-3 saptamani am o durere in oasele din fese ,durere care apare cand ma ridic,cand ma asez,chiar si cand merg,cand stau nu doare...De vreo saptamana ma simt mult mai bine si fac mai multa miscare.E posibil sa am durerile acestea din cauza statului in pat? Cum as putea sa le ameliorez ? Nu doare tare ,dar e destul de deranjant sa te doara fundul (scuzati-mi expresia)...va multumesc si va doresc o seara frumoasa !

Raspunsuri (2)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , acest tip de dureri pot fi normale in sarcina pe fondul modificărilor hormonale dar si a repausului prelungit. Cu înaintarea in sarcina aceste dureri se pot accentua si in context hormonal dar si de modificare a centrului de greutate.Încercați sa va mobilizați pe cat posibil si menționați aceste dureri si medicului obstetrician care va supraveghează .

Augusta

acum 8 ani

Va multumesc pentru raspuns! O zi frumoasa!