durere de ovare

Sarcina

Postata de nc_nelly cu 10 ani in urma.

buna ziua,cat timp e normal sa intarzie ciclul?

eu si sotul meu facem sex neprotejat, de 5 ani,nu am ramas insarcinata.problema este ca am un nodul la san si mi-a dat mastodynon,prima luna totul ok,ciclu normal,dar acum a doua luna mi-a intarziat ciclu,este normal?am facut un test de sarcina digital si a iesit pozitiv,am uitat sa adaug am niste durerii de ovare ingrozitoare,cand merg sa urinez,cand ma ridic din pat.

Raspunsuri (1)

GeorgianaR

acum 10 ani

Daca testul a iesit pozitiv,inseamna ca esti insarcinata!Nu prea exista marja de eroare atunci cand un test se pozitiveaza,deoarece acest lucru se intampla doar daca detecteaza hormonul de sarcina.La debutul acesteia,este normal sa ai dureri,dar care sa fie suportabile,deoarece uterul se mareste.Spre linistea ta,iti recomand un control medical,dar trebuie tinut cont ca o sarcina se poate vedea la echo incepand de la 5 saptamani,si doar la echo intravaginala.In cazul in care ai dureri mai puternice,care nu cedeaza la No-spa,e bine sa mergi urgent la medic.