dupa un avort spontan

Sarcina

Postata de madalina21mada cu 13 ani in urma.

Buna ziua, in urma cu ceva zile am mers la medic si mi-a confirmat ca sunt insarcinata,in urma unui ecograf,dar medicul m-a atentionat ca este posibil sa urmeze un avort spontan,sarcina era cam in sap 5..as vrea sa stiu daca pot ramane insarcinata dupa acest avort spontan sau trebuie sa urmez un tratament ?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Intreaba-ti ginecologul. Eu stiu ca se recomanda macar cateva luni de pauza, dupa care se poate reincerca. Nu stiu insa daca intre timp trebuie facut un tratament. Asta este si in functie de motivul avortului etc.