Dupa cat timp iese sarcina la test?

Sarcina

Postata de diana0202 cu 11 ani in urma.

Buna ziua am si eu o intrebare la cat timp dupa intarzierea ciclului se vede sarcina la test?in luna mai ar fi trebuit sa imi vina ciclul pe data de 27 dar suntem imediat in 01.06 si mie inca tot nu mi-a venit menstruatia, daca as face un test zilele aceastea ar fi ok?va multumesc!

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Testele de sarcina au la baza detectia nivelului de hormon gonadotropina corionica umana; in timpul sarcinii, acesta creste progresiv incepand cu cea de-a doua saptamana de sarcina. Teoretic, dupa 2-4 saptamani ar trebui sa iasa pozitiv.

Angela

acum 9 ani

Am luat conceptionale Pina pe 21 ianuarie acum Nu am ciclu Este delegrare Pentru ca am facut 3 teste sunt negative

Angela

acum 9 ani

Ar drebui sa ma duc la un control sau Sa Mai fac un Test. Eu am lut conceptionalele qlaira Va multumes petru raspundeti

stefan emilia

acum 9 ani

Am si eu o nelamurire ,ma puteti ajuta cu un sfat ultima menstruatie am avuta pe 27 01 2015 si in luna februarie nu mi-a venit,astazi 2 03 2015 am facut test de sarcina dar,mi-a aratat negativ

stefan emilia

acum 9 ani

Am si eu o nelamurire ,ma puteti ajuta cu un sfat ultima menstruatie am avuta pe 27 01 2015 si in luna februarie nu mi-a venit,astazi 2 03 2015 am facut test de sarcina dar,mi-a aratat negativ