Dublu test valori normale ?

Sarcina

Postata de Utilizator11544277380 cu 5 ani in urma.

Bună ziua am 24 de ani și sunt gravida în 14 săptămâni și 6 zile, la 13 săptămâni și 4 zile mi am făcut dublu test mi-au ajuns analizele dar mi se pare ceva ne-nregula , va atașez valorile dacă poate sa mi spună cineva dacă sunt ok îmi fac griji pentru bebe .Free Beta HCG 9,92 ng/ml și PAPP-A 1.8 mUI/ml.

Raspunsuri (2)

Utilizator11544888865

acum 5 ani

Bună, ce rezultate ai avut la interpretare?

Mulțumesc 😍

alexa_866

acum 5 ani

De ce nu mergeti direct la medic cu ele? Doar el va va spune cu exactitate despre ce este vorba si veti fi mai linistita. Va spun din proprie experienta ca nu toate cazurile sunt asemanatoare, difera de la femeie la femeie, de la organism la organism. Va recomand si un medic bun, la care merg eu de cativa ani, ***