Dublu test si triplu test

Sarcina

Postata de minicos cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
numele meu este Cosmina, am 32 de ani, sunt insarcinata in 8 saptamini, o sarcina fara probleme.
Medicul mi-a spus in ce saptamini se pot face, daca vreau, dublu si triplu test. Va rog sa ma lamuriti daca aceste teste sunt necesare, din informatiile gasite am dedus ca sunt date statistice, iar dr. n-a insistat sa le fac ci doar daca vreau.
In asteptarea unui raspuns va multumesc anticipat,
[email protected]

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

ASEMENEA TESTE SE FAC FIE LA CEREREA CELEI IN CAUZA , CARE DEALTFEL SI PLATESTE SAU LA INDICATIA UNUI MEDIC IN SCOP DIAGNOSTIC ( CU PLATA SAU GRATUIT IN FUNCTIE DE INTERESUL CELUI CARE LE PREVEDE MINISTERUL SANATATII SAU PACIENTA IN CAUZA )
deci CINE TI-LE RECOMANDA TREBUIE SA-TI EXPLICE AMANUNTIT CE SE DORESTE PRIN ACESTE TESTE .