dublu si triplu test

Sarcina

Postata de bie cu 10 ani in urma.

buna,am 14 sapt de sarcina si medicul mi-a spus ca imi face dublu test la 15 sapt si 3 d la 22.nu este cam tarziu?in cazul in care sa presupunem ca ar fi ceva probleme se mai poate face intrerupere de sarcina?

Raspunsuri (1)

GeorgianaR

acum 10 ani

Dublu test se face la 12 saptamani,triplu test se face la 15,iar la 22 saptamani se face ecografia morfofetala in care se vede clar daca copilul are vreo problema.Da,se pot face intreruperi de sarcina si mai tarziu dar va consta in inducerea travaliului sau cezariana.