dormitul pe spate

Sarcina

Postata de angelus13 cu 12 ani in urma.

buna mamici sunt gravida in 19 saptamani si a fost azi la control dar am uitat sa il intreb pe doctor dac este bine sa dorm si pe spate poate sa ma lamureasca si pe mine cineva,multumesc si sarcini usoare

Raspunsuri (1)

NARCISA

acum 12 ani

Daca te simti ok,ai putea inka dormi pe spate da deja este mai sa te odihnesti pe partea stinga sau dreapta in dependenta cum iti este comod;dim motiv ca uterul deja incepe sa fie mai mare si apasa pe coloana vertebrala cea ce poate favoriza durerile acute de spate care incep deja mai frecvent sa apara