doresc sfaturi

Sarcina

Postata de Noci cu 10 ani in urma.

buna in decurs a 5 luni am avut 2 sarcini oprite in evolutie, fiecare la 6-8 saptamani. am facut analize de sange, si examenul Torch toate mi-au iesit bine. Medicul mi-a spus ca nu este o cauza anume care a provocat oprirea sarcinii din dezvoltare.Mi-a spus sa incerc din nou dupa 3 luni, nu mi-a prescris nici un tratament. Inainte sa raman insarcinata amluat 6 ani anticonceptionale si le-am intrerupt de 2ani. Ce imi sugerati sa fac?mai este nevoie de anumite analize sau de ceva tratament care il pot lua cand raman insarcinata care sa ma ajute sa duc sarcina pana la capat? multumesc de ajutor

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa determinati cateva teste pentru depistarea unui posibil sindrom antifosfolipidic- ce ar putea duce la pierderea sarcinilor: anticoagulantul lupic, anticorpi anti cardiolipinici.