disperare

Sarcina

Postata de mirelaox cu 10 ani in urma.

Astazi 04.04. 2014 am facut ecografie si doctorul a spus ca exista saculetul insa embrionul nu este.In urma cu 1 sapt am descoperit ca sunt insarcinata insa la testul digital arata 3-5 sapt.eu as vrea sa stiu daca e sarcina e bine sau trebuie sa ma astept la ceva ce nu as vrea.De doua zile plang pentru ca mil doresc atat de mult pe bebe, mi-l imaginez oriunde si nu pot sa imi iau gandul ca nu a gasit embrionul.sacul este rotun si perfect insa embrionul nu l-au gasit.Doctorul a spus ca "i se pare ca sarcina s-a oprit" niste dobitioci cum poti sa spui ti se pare daca nu esti sigur, sa spui asa ceva la o femeie insarcinata si sa planga si sa se supere.Nu am avut sangerari deloc.simt un gol in butica, de cand plang am inceput sa si vomit.Deci eu as vrea sa spune-ti voi parerea- (precizez nu am mai fost niciodata insarcinata,nu am luat anticonceptionale niciodata)

Raspunsuri (3)

Mirna

acum 10 ani

Cauta si tu pe net despre molar pregnancy. Si daca disperi se rezolva ceva? Mai bine roaga-te ca toate sunt la mila lui Dumnezeu.

Valar

acum 10 ani

consulta inca un doctor sau mai multi.
ca daca stai la mila lui dzeu ....sa nu ajungi prin spital .
un sfat in plus e bine venit

GeorgianaR

acum 10 ani

Draga mea,mergi si fa-ti analiza de sange betaHGC,asa vei afla sigur daca sarcina este in evolutie.Dar,din cate stiu,daca este sarcina molara(fara embrion),rezultatul analizei poate fi ca intr-o sarcina normala.Totusi,mergi si fa-ti aceasta analiza,sa nu renunti la sarcina pana nu verifici in toate modurile daca sarcina este in regula,s-au intanplat prea multe erori medicale.