Dilatatie pielocaliceala sarcina 17 saptamani?

Sarcina

Postata de Florin cu 2 ani in urma.

Buna seara!Sotia a fost la control ginecologic la 17 sapt.de sarcina.Totul a fost ok,totusi doctora a zis ca bebe are o dilatatie pielocaliceala bilaterala de 4,1 respectiv 4,2 cm.Sunt acestea niste valori importante?Sotiei i s-a recomandat sa mearga la un doctor genetician si sa-i ceara un sfat.Va multumesc si va urez o seara buna!

Raspunsuri (2)

Florin

acum 2 ani

Rectific,dilatatia este de 4,1 si 4,2 mm nu cm.

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/sarcina-pe-saptamani_11078