despre sarcina

Sarcina

Postata de andreyna87 cu 12 ani in urma.

in urma cu o luna am fost la ginecolog si mi-a recomandat sa fac un tratament cu Ciprofloxacin 500mg timp de 10 zile ,vazand o pata in burtica si crezand ca e o infectiie,iar in urama cu o saptamana am constatat ca aceea pata defapt era o sarcina care avea peste 5saptamani.va rog frumos sa-mi spuneti ce riscuri pot avea asupra sarcinii?

Raspunsuri (3)

TataNicu

acum 12 ani

Minime. Dar poti sa stii?
Infectia urinara se diagnosticheaza in urma consultului (anamneza) si prin analize de sange si urina (sumar si urocultura).

andreyna87

acum 12 ani

mi s-au facut analizele de sange si urina.pana si papa nicolau si e totul in regula,dar teama de a nu fii afectat fatul e mare

dora

acum 12 ani

buna ziua am o mare mare problema si as avea urgent nevoie de un raspuns..folosesc ac microgynon de 2 ani si acum la ultimul blister nu stiu exact ce am facut..sant 2 variante ori am luat 2 pastile intr-o seara fara sa imi dau seama ori in ultima sapt am luato pe cea de joi si pe cea de vineri am aruncat-o..oboseala stresul m-au dat peste cap..am avut si contacte sexuale neprotejate..acum nu mai stiu ce sa fac? e posibil sa fi luat normal pina acum joi..am luato pe cea de joi si cea de vineri nu am luato..ultima defapt..e posibil sa o fi aruncat..ce sa fac? sa consider de vineri 7 zile in care ar trebui sa imi vina menstra si sa incep un nou blister cu o zi mai repede? sau continui normal? 8 zile pauza si incep ca de obicei sambata? ce risc sa fiu insarcinata exista? va rog urgent un raspuns!!!ktare zapacita sant si tulburata nu am mai patit asta