despre sarcina

Sarcina

Postata de Cristina13490577 cu 15 ani in urma.

buna.am 30 ani si o rel.de 6 ani .acum 1 jum.am avut o sarcina extra uterina ,am fost operata la maternitatea bucur de prof doct.crisan.inainte de aceasta rel am avut 3 avorturi .am avut si scurgeri .gen candida care uneori recidiveaza.nu stiu cauza .doresc sa stiu daca sunt in masura sa mai pot ramane gravida pt ca imi doresc tare mlt un bebe.nu am folosit niciodata anticonceptionale.imi e frica sa nu mai pot face bebe.pt ca deja a trecut 1 jum.si nimic.cu toate ca doct.mi-a sp ca sunt in regula cu celalalt ovar etc

Raspunsuri (2)

Florian Alex

acum 15 ani

Daca prof. Crisan ti-a spus ca poti face un copil, iar un ovar functioneaza normal, vei putea ramane insarcinata cu siguranta. Probabil ca nu se va intampla foarte repede, dar nu ai avea motive sa fii ingrijorata. Oricum, doar un medic la o ecografie poate sa-ti confirme exact care este situatia ta.

Cristina13490577

acum 15 ani

multumesc pt incurajare.am fost la o eco si am la celalalt ovar un mic chist.racesc de fel repede.nu stiu ce sa spun dar vad ca multe femei sufera de aceasta problema in a avea copiii