de ce sangerez in timpul sarcinii , mentionez sunt in luna a doua

Sarcina

Postata de MembruMobileApp150330210426471 cu 8 ani in urma.

Am urmat tratament cu utrogestant, nos pa ,scobutil ,si au inceput sangerarile si dureri pelvine ca la o menstruatie

Raspunsuri (3)

mary321

acum 8 ani

TREBUIE SA IEI TRATAMENTUL IN CONTINUARE IUBITA. DEOARECE TI-A DAT ACEST TRATAMENT CU UTRAGESTAN, INSEAMNA CA TU AI EMINENTA DE AVORT.UTROGESTANUL ESTE PENTRU MENTINEREA SARCINII, NO-SPA SI SCOBUTIL E PTR DURERI. POTI LUA NUMAI NO-SPA LA NEVOIE. DAR UTROGESTAN TREBUIE SA IEI ZI DE ZI.

Alina

acum 8 ani

Buna! Si eu am avut mereu parte de complicatii in perioada menstruatiei insa o prietena mi l-a recomandat pe dl. doctor Siliviu Istoc si am avut increderea in ea si mi-am facut o programare, asta fiind anul trecut si pot sa iti zic cu sinceritate ca de atunci sunt mult mai linistita. La consult imi raspunde la orice intrebare cu mult calm si are tot timpul rabdare, nu este genul de medic care sa faca totul in graba. Il poti gasi si pe facebook si iti recomand sa ii scrii despre problema ta. Sanatate!

mary321

acum 8 ani

buna, in legatura cu problema ta, cu parere de rau ar trebui sa mergi sa-ti faca cerclaj, deoarece ti-s-a scurtat colul si poti pierde sarcina daca pierzi sange abundent. bafta iubita, asta singura modalitate daca vrei sa duci sarcina macar pana la 32-34sapt.