De ce la 10 săptămâni de sarcină nu am simptome ?

Sarcina

Postata de Utilizator11712971081 cu 3 saptamani in urma.

Bună, eu am făcut 3 teste și au ieșit pozitiv și am 10 săptămâni de sarcină și nu am niciun simptom!! Mă poate ajuta cineva cu un răspuns?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Fiecare femeie experimenteaza simptomele sarcinii diferit. Unele femei ar putea sa nu simta nicio schimbare notabila pana in a doua jumatate a primului trimestru sau chiar mai tarziu.

Acest lucru nu semnifica neaparat o problema sau o situatie potental periculoasa; pur si simplu corpul fiecarei femei se adapteaza in moduri diferite la sarcina. Cu toate acestea, daca sunteti preocupata de lipsa simptomelor, cea mai buna optiune ar fi sa consultati un medic. Acesta poate confirma faptul ca sarcina progreseaza asa cum ar trebui.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia:www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/semne-de-alarma-in-timpul-sarcinii-cand-este-cazul-sa-te-ingrijorezi-si-_18897
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/sarcina-pe-saptamani_11078
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/teste-si-analize-in-sarcina_11096

Va dorim sarcina usoara!