Daca sunt pofticioasa in mod normal, voi si la fel de pofticioasa cand voi fi insarcinata?

Sarcina

Postata de raluca296139823 cu 12 ani in urma.

Daca sunt pofticioasa in mod normal, voi si la fel de pofticioasa cand voi fi insarcinata?

Raspunsuri (2)

Carpe Diem

acum 12 ani

Da ( asa a fost in cazul meu), dar va fi bine daca vei manca putin si des si vei consuma multe lichide. Daca ai o constitutie predispusa spre ingrasare, atunci va trebui sa fii atenta la ce mananci, iar daca ti-e pofta sa mananci putin. Trebuie sa stii ca in sarcina manaci atat cat mancai si inainte, stomacul nu se dubleaza si nici sintagma "mananci cat pentru doi" nu se aplica, plus ca in timpul sarcinii chiar sunt recomandate o serie de execitii fizice ( le gasesti pe google).

raluca296139823

acum 12 ani

Mersi de raspuns, da stiu ca mitul "mananci cat 2", e total neadevarat, asta mi-era temerea, cu poftele mele.