Dacă iubitul meu și a dat drumul pe zona pubiană pot rămâne însărcinată am făcut 3 teste toate neg.?

Sarcina

Postata de Utilizator11700517857 cu 5 luni in urma.

Iubitul meu așa dă drumul pe zona pubiană contact pe data de 14 octombrie iar menstruația mi s a terminat pe data de 6 octombrie nu am niciodată menstruație regulată am făcut trei teste de sarcină unul la o săptămână până la două săptămâni și cel de al treilea test la o lună toate fiind negative mai există riscuri

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Exista un risc foarte mic de a ramane insarcinata in urma contactului sexual pe zona pubiana. Cu toate acestea, daca ai facut trei teste de sarcina, iar toate au iesit negative si menstruatia nu a intarziat, este putin probabil sa fii insarcinata. Daca esti ingrijorata, cel mai bine este sa consulti un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/totul-despre-contraceptie-ce-metoda-ti-se-potriveste_16293