CURIOZITATE

Sarcina

Postata de sorilau cu 13 ani in urma.

Buna , am o curiozitate care ma pune pe ganduri de cateva zile , eu imi astept CM in jurul datei de 23.03.2011(precizez ca de multe ori nu este tocmai regulat ) , normal inainte de CM cu cateva zile bune aveam simptomele obisnuite ( marirea sanilor , un pic durerosi , ceva durere de cap inainte cu o seara ...) acum in schimb nu le am aceste simptome si deja e 21.03.2011 .Noi "cautam" un bebe in viata noastra si am actionat ca atare in ultimul timp . O durere mica si marirea sanilor am simtit-o doar azi dimineata pe data de 21.03.2011, eu totusi ma intreb poate avea p***ancidenta cu o sarcina ? aceste simptome se pot simti doar la 2 - 3 saptamani de la o posibila preconceptie ? Doamne-ajuta ! Multumesc !

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Eventuale simptome de sarcina apar prin saptamanile 6-7 cel mai devreme, deci oricum la vreo 2-3 saptamani de intarziere a menstruatiei cel putin. Pana atunci este vorba de sindrom premenstrual sau autosugestie sau alte afectiuni fara legatura cu sarcina.

danutza..

acum 13 ani

pot aparea simptome de sarcina si mai devreme, eu am 5 saptamani si au inceput sa ma doara sanii si sa se umfle cu vreo 2 saptamani inainte, si tot de atunci am si o stare de continua oboseala.