Cum să-mi calculez sarcina?

Sarcina

Postata de Utilizator11526165732 cu 5 ani in urma.

Buna fetelor. Acum o luna pe 4 Aprilie am aflat ca sunt însărcinată, iar pe data de 6 Aprilie am suferit un avort spontan. Am sângerat pana pe 10 Aprilie iar acum după exact o luna pe 4 mai am aflat ca sunt din nou însărcinată. Doar ca nu știu cum să-mi calculez durata sarcinii având in vedere ca nu am avut ciclu menstrual luna aceasta. Multumesc!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/cum-se-calculeaza-saptamanile-de-sarcina_11158

Utilizator11537873331

acum 5 ani

Hey! Cum merge sarcina? Am suferit si eu un avort spontan acum o luna si nu as vrea sa astept prea mult pana la o noua sarcina.... daca imi poti spune din experienta ta m ar ajuta mult . Multumesc