Cum pot rămâne însărcinată ?

Sarcina

Postata de Utilizator11639410128 cu un an in urma.

Bună ziua am si eu o întrebare! Vreau sa raman însărcinată , eu si iubitul meu ne dorim foarte mult un copil de-aceea in noiembrie am fost la un consult ginecologic dupa care am urmat niste analize pe care mi le-a prescris . In urma acestei analize am fost gasita cu PREZENT STREPTOCOC GRUPA B si ESCHERCHIA COLI ( lervuri absente, flora lactobaciliara absente ) la care mi s-a prescris tratament si dupa am repetat analize si a iesit totul ok . Doamna doctora mi-a prescris pe reteta sa iau acid folic din luna decembrie . Ajutați-ma si pe mine cu un sfat vă rog ce sa mai iau sau ce sa mai fac am 8 luni de cand incerc sa raman . Mulțumesc ! ( menționez ca am facut si testul Pap. si sunt si slăbuță .)

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/analize-medicale-premergatoare-sarcinii_1300