crampe in priima luna de sarcina

Sarcina

Postata de fetitzacuminte cu 11 ani in urma.

buna...am aflat de cateva zila ca sunt insarcinata..am facut un test electronic si mi-a aratat 2-3 saptamani.problema mea e alta..de cateva zila am niste crampe asemanatoarea cu cele de menstruatie..sau azi ma durea burta ca si cand as avea gaze..este un motiv de ingrijorare??la doctor pot sa ajung doar peste 3 sapatamani..va rog raspunde-ti-mi pt ca sunt ff ingrijorata..poate fi o probleme sa pierd sau sa fie extrauterina sarcina??

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Din pacate, consultul ginecologic este cel care poate da mai multe informatii. Este recomandat sa ajungeti mai devreme, daca simptomele persista sau se agraveaza.

fetitzacuminte

acum 11 ani

vreau sa va mentionez ca acum cateva ore am fost la baie si aveam pe chiloti o pata galbuie..bej as putea spune..spuneti va rog ce ar putea fi..am sunat la medic dar nu ma poate primii mai repde de data de 9 iulie..va rog ajuati-ma ca stau ca pe ace..pt c nu stiu daca e bine bebelusul:((:((

corina

acum 11 ani

te sfatuiesc sa mergi cat mai repede la medic , eu am pierdut de curand , de 7 zile o sarcina , oprita din evolutie . Este ff dureros era primul nostru bebe si era f dorit . Consulta medicul daca nu ai facut+o pana acum si aveti mare grija de voi.Daca vrei sa vorbim astept un mesaj de la tine.

fetitzacuminte

acum 11 ani

si eu din pacate am pierdut acum cateva zile..am ajuns la urgente pe data de 30 iunie cu cheaguri de sange..nu mai era nimic de facut decat analizele sa vedem cum se dezvolta hormonul hcg..din pacate eu il am de 69 si trebuia sa am de la 500 la 6000 .ne pare foarte rau...si am vrea sa incercam din nou..dar acum trebuie sa stept sa merg la vizita medicala sa vedem daca uterul s-a curata normal..daca vrei sa povestim mai mult adresa mea de mess este fary_dana.:*:*

maria

acum 10 ani

buna ziua, mie mi-a intarziat menstruatia, si de 2 saptamani am o durere foarte mare , in zona genitala, nu am facut nici un test pana acum , dar nici nu am ajuns la un medic ginecolog. eu cred cu siguranta ca este o sarcina, dar nu inteleg de ce am aceasta durere?, eu mai am un baiat de 20 de ani, dar nu am avut aceste dureri. ce poate fi? va rog sa ma ajutati.
Multumesc