Contaceptia de urgenta?

Sarcina Contraceptie de urgenta

Postata de Utilizator11539241429 cu 5 ani in urma.

Ultima menstruație am avut-o din 4-9 septembrie in ultima zi de sângerare am făcut se* iar prezervativul a iesit, la nici 2 ore de la contact am luat pilula de a doua zi, (avea 2 pastile, prima am luat-o imediat iar a doua la 12 ore) imediat după administrare a început din nou "menstruația" și a mai continuat aproximativ 4 zile (fluxul fiind redus) in data de 2 octombrie trebuia să îmi vina menstruația, nu a venit ... Am așteptat până am avut 7 zile de întârziere și am făcut un test de sarcina care a ieșit negativ. Asta îi a 10 zi de întârziere, ce sa fac? Îi posibil sa fi rămas însărcinată? Mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Utilizator11539241429

acum 5 ani

Am uitat să menționez că am simptome ante menstruatie, dureri de ovare, acnee, durere de sani, sete.

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091