consecinte

Sarcina

Postata de Diana Ramona cu 14 ani in urma.

de 1 ospatamana am aflat ca sunt insarcinata in 8 saptamani dar am ramas insrcinata peste anticonceptionale. anticonceptionalele pe care le-am luat timp de 3 ani sunt Microginon. as vrea sa stiu care sunt problemele care pot aparea la copil daca am luat timp de 3 saptamani anticonceptionale peste sarcina.

Raspunsuri (4)

marialeea

acum 14 ani

Diana, fii linistita, si cumnata mea e acum insarcinata si a ramas tot peste Microgynon, ea este deja in 22 saptamani, la morfofetala copilul a ''iesit'' OK, analizele ii sunt bune, toate ecografiile facute arata un bebe sanatos tun! Deci stai linistita, nu e nici o problema, se intampla frecvent!
Sanatate muta, si ai grija de tine si de cel mic si urmeaza cu strictete sfaturile medicului.

hmm

acum 14 ani

hmmmm

Diana Ramona

acum 14 ani

ce vrea sa insemne HMMM

marialeea

acum 14 ani

Nu cred ca inseamna nimic, Ramona draga, iti spun cu siguranta ca nu sunt probleme cu Microgynonul, chiar astazi a facut morfologia fetala cumnata mea, bebelusul este super-ok, Microgynonul sunt, in general, niste contraceptive slabe din punct de vedere hormonal, nu ca Diane 35 de exemplu, unde ar fi fost o problema. Stai linistita, copilasul tau e in regula, vei vedea la ecografii. Ai fost la medic? A spus medicul ca ar fi ceva in neregula?