Concediul prenatal

Sarcina

Postata de mariaana28 cu 9 ani in urma.

Buna seara! Am si eu o intrebare. De pe data de 16.02 am intrat in concediul prenatal. Insa, cand am luat acest concediu de la medicul de familie scrie ca mi-a acordat pe 13 zile. Eu stiam ca acest concediu cuprinde 63 zile. De ce doar atat? Multumesc frumos !

Raspunsuri (2)

Dr. Diana Enachescu

acum 9 ani

Concediul prenatal se acorda pe fiecare luna in parte pana se aduna cele 63 de zile. Ac***a in vedere ca ati primit concediul in data de 16.02 pana la sfarsitul lunii februarie mai erau 13 zile. Urmatorul concediu il veti ridica tot de la medicul de familie in luna martie si va fi pentru toata luna.

mariaana28

acum 9 ani

Aaaa eu acum am inteles. Am ramas uimita pt. ca nu stiam. Dar va multumesc frumos pt. raspunsul dvs.