col uterin

Sarcina

Postata de elyn_pops cu 12 ani in urma.

Buna ziua, sunt insarcinata in 8 saptamani .La momentul introducerii ovulelor in vagin simt foarte repede la deget colul uterin si sincer sunt speriata. Programare la doctor am abia pe 20/12 si nu stiu ce sa mai cred , precizez ca am pierdut o sarcita acum 5 luni - oprit in evolutie. Multumesc anticipat pentru raspuns.

Raspunsuri (5)

ANA

acum 12 ani

Ce ovule iei daca esti insarcinata?????

elyn_pops

acum 12 ani

utrogestan 2 seara intravaginal , 1 dimineata bucal

elyn_pops

acum 12 ani

utrogestan 2 seara intravaginal , 1 dimineata bucal

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in sarcina, modificarile de volum ale uterului se percep la examenul vaginal: colul uterin este usor marit de volum, de o consistenta asemanatoare buzelor.

elyn_pops

acum 12 ani

multumesc frumos pentru raspuns , problema nu este de marit sau nu problema este ca , daca inainte cand nu eram insarcinata si faceam spalaturi nu reuseam sa ajung la col decat in perioada inainte de menstruatie , ma intreb acum daca e normal sa il simt atat de jos.