Ciudat test de sarcina

Sarcina

Postata de DeeaD cu 13 ani in urma.

Am facut azi un test de sarcina Cara . Sunt 23 de zile de la contactul sexual neprotejat .. si azi ar fi trebuit sa`mi vina CM. cel tarziu maine .... Am mai facut un test dupa 10 zile de la contactul neprotejat .. si inca unul dupa 18 zile, dar amandoua negative . Azi .. insa .. mi s`a parut ceva ciudat . Mi`a aparut linia de control rosie .. dar parca si o a doua liniuta .. dar pe partea aceea pe test mai `ridicata` .. mai sus de liniutele care indica pana unde sa introducem testul in urina. era ft aproape de partea de mijloc, joasa sa zic .. unde a aparut liniuta de control . Ar putea fi un test pozitiv ?!!

Raspunsuri (7)

anutzamihaescu

acum 13 ani

Buna Deea parerea mea e sa te duci la un medic ginecolog sa-ti faci testul din cate stiu aceste teste dau si cate o eroare din cand in cand asa ca sfatul meu este sa te duci a un medic si sa vezi rezultatul care este pozituv sau negativ multa sanatate!!!

marilu123

acum 13 ani

testul se face la o saptamana de intarziere de cm si se interpreteaza numai in timpul indicat de test.

DeeaD

acum 13 ani

da , se face la o sapt de la intarziere. dar si dupa 3 sapt de la contactul sexual neprotejat . din cate stiu ...

Psh Ioana Panculescu

acum 13 ani

Draga Deea aceste teste dau si erori A patit o prietena I-a iesit pozitiv si nu era insarcinata A doua linie era f sp***a Cel mai bine e sa faci un control ca sa stii cum stai

maria1989

acum 13 ani

cel mai sigur e sa iti faci testul de sarcina la 7 zile de cand ti-a intarziat menstruatia...asta recomanda orice farmacista atunci cand iti cumperi un test cel puitn mie asa mi-a zis
k si eu imi facusem la vreo 2 sapt de la contactul sexual si a iesit negativ iar la o sapt de intarziere a CM mi-a iesit pozitiv...dar acum ..depinde de organism

cris

acum 9 ani

Buna ,am avut si eu un test slab pozitiv, dupa3zile de Intarziere cm ,dar a4zi mi-a venit cm,de culoare rozalie ,sanii Inca ii am tari si inainte de a veni cm am avut o ameteala.care a durat 5min ,pot sa fiu insarcinata?

popi

acum 8 ani

Deea, ce s-a intamplat? A fost pozitiv? Am aceeasi problema