Cine ma poate ajuta?

Sarcina

Postata de 123 cu 11 ani in urma.

Buna seara!Sunt insarcinata in 25 de saptamani si m-am hotarat sa-mi schimb medicul ginecolog pt ca nu sunt multumita de el.Ceea ce vreau sa va intreb este daca un alt medic ginecolog imi poate da concediul pre si postnatal?Adica daca merg la nu alt medic ginecolog pot obtie concediul?Multumesc!

Raspunsuri (2)

dora

acum 11 ani

concediul pre si post natal ti-l da medicul de familie! care ar fi trebuit sa te aiba si el in evidenta pana acum, dar nici de acum nu e tarziu. Du-te si vb cu el si eventual du-i copii xerox de la analize, ecografii facute in timpul sarcinii!

Corina

acum 11 ani

Concediul de maternitate poate fi dat ori de catre un medic obstetrician, nu neaparat cel care v-a urmarit initial, ori (mai simplu) de catre medicul de familie. Sarcina usoara in continuare!