Cilcul menstrual

Sarcina

Postata de Aaa123 cu 11 ani in urma.

Ultima data cand mi-a venit a fost pe 6 februarie. Luna asta mi-a inatrziat 2 zile. Am facut 5 teste de sarcina,primul la 11 zile,ultimul la 15 zile de la contactul sexual. Toate au iesit negative.Nu stiu insa de ce nu imi vine ciclul mestrual. De obicei imi venea regulat si imi tinea 3-4 zile.Va rog mult sa imi raspundeti. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sunt si alte cauze ce pot duce la intarzierea menstruatiei: stresul, tulburarile hormonale, tulburarile metabolice, infectiile din sfera genitala ( vaginita, endometrita, anexita), etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

Aaa123

acum 11 ani

totusi,in mod normal cat poate intarzia ciclul menstrual din cauza stresului sau a schimbarilor de temperatura?

mariana

acum 11 ani

am 16 ani si am dureri ingrozitoare de burta cand imi vine menstrutia ce pot lua pentru calmare?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru calmarea durerilor puteti lua antiinflamatoare ( de ex nurofen) si antispastice ( de ex nospa).