Ciclul intarzie de 9 zile. Sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de alandala993 cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Ajutati-ma va rog caci sunt disperata! Ultimul contact sexual l-am avut pe 10 Mai iar ciclul mi-am venit pe 14 Mai (am facut sex neprotejat insa nu si-a dat drumul in mine) acela a fost ultimul contact sexual. Luna aceasta trebuia sa imi vina ciclul pe 12-13 Iunie deci am o intarziere de cam 8-9 zile... Acum 2 zile mi-am facut si doua teste de sarcina insa amandoua au iesit negative. Pana in prezent am avut ciclu regulat si nu stiu ce sa fac. Este posibil sa fiu insarcinata oare?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Cauzele care pot influenta ciclul menstrual sunt: stresul, tulburarile hormonale, infectiile din sfera genitala, tulburarile metabolice, etc. Puteti determina din sange HCG pentru a exclude sarcina .
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

alandala993

acum 10 ani

Nu stiu ce sa spun ac***a in vedere ca mie nu mi-a mai intarziat pana acum. Banii ar fi o problema in aceasta perioada deci am sa sar repede peste Dr. Totusi nu stiu ce sa fac