ciclu peste sarcina

Sarcina

Postata de carrmen cu 13 ani in urma.

anul trecut in august, sotul meu a fost pentru o luna in tara, in acea perioada am luat anticonceptionale rigevidon. am avut contact insa cred ca ultimile pastile nu au fost luate la timp. De atunci pana acum, deci 4 luni, am avut ciclu menstrual in fiecare luna la perioade regulate de 28 de zile. Totusi am senzatia ca sunt insarcinata. Mntionez ca de atunci pana in decembrie am facut 3 teste de sarcina , toate cu rezultat negtiv. In afara de senzatia ca-mi misca burta alte simptome de sarcina nu am.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Ar fi ceva sa fii gravida in 4 luni cu ciclu, fara alte simptome si cu teste negative! Ai fi un fenomen al naturii si ai fi studiatain cele mai prestigioase laboratoare de medicina. Ce inseamna ca iti misca burta? NU ESTI GRAVIDA!!

mary

acum 13 ani

nu ar fi mai simplu sa te adresezi medicului pt a inlatura orice indoiala?

bui

acum 13 ani

pai chiar daca ai fi, burta nu misca la 4 luni, 16 sapt. Ai sa simti cum misca dupa 18 sapt constant...oricum , esti un fenomen..
mergi la dr sa nu ai altceva gen chisturi sau balonari care-ti misca burta :)