ciclu neregulat si sarcina

Sarcina

Postata de GabiNa cu 14 ani in urma.

Buna,
Eu tot timpul am avut un ciclu neregulat. Acum sunt insarcinata in 37 saptamani, iar la fiecare ecograf facut pana acum mi-a iesit ca bebe meu (baietel) este mai mic cu aproximativ 2 saptamani. La ultimul eco facut marti 13 aprilie mi-a zis ca bebe are 2500g si 31cm.
Este posibil ca data ultimei menstruatie sa nu poata stabili varsta bebelusului meu? Am motive de ingrijorare in ceea ce priveste greutatea si inaltimea baietelului?! este prea scumd? are timp sa recupereze centimetri in minus?

Raspunsuri (5)

silvia

acum 14 ani

Mai ai 2-3 saptamani pana la nastere, timp in care copilul se mai dezvolta. Nepotelul meu a avut la nastere 2,6kg si acum este student, este inalt si bine dezvoltat. Nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. Sanatate si nastere usoara!!!

angi

acum 14 ani

In aceeasi situatie sunt si eu...mereu ciclu neregulat acum sunt insarcinata in 28 de saptamani si bebita mea (e fata) e mai mica cu 4 saptamani pt ca am ramas la o luna dupa ultimul ciclu

GabiNa

acum 14 ani

Aha, inseamna ca in cazul nostru data ultimului ciclu nu prea ajuta in stabilirea saptamanilor de sarcina. Ms de incurajare, sarcina usoara.

luciana

acum 10 ani

am si eu o mare problema am nascut acum 9 luni normal si am avut ciclu mestrual pana acum acum nu mi-a mai venit...am facut trei teste si sunt negative/????precizez k alaptez si acum..e posibil sa fiu insarcinata?

luciana

acum 10 ani

am si eu o mare problema am nascut acum 9 luni normal si am avut ciclu mestrual pana acum acum nu mi-a mai venit...am facut trei teste si sunt negative/????precizez k alaptez si acum..e posibil sa fiu insarcinata?