ciclu menstrual

Sarcina

Postata de florica9126799 cu 14 ani in urma.

Buna seara! Am nascut acum 5 luni,si asi dori sa stiu si eu cind imi vine ciclu.Daca alaptez nu-mi vine ciclu?

Raspunsuri (5)

mona20152561

acum 14 ani

si eu am nascut acum un an si tot nu mi-a venit ciclul dar inca alaptez e posibil sa fie asta cauza.

florica9126799

acum 14 ani

eu am dureri de cap(foarte mari)si imi cade si parul,o stare de oboseala si de lesin

Raluca121

acum 14 ani

Nu va faceti griji. Mie mi-a venit cand baietelul avea 8 luni, il alaptam. Aveti grija ca puteti ramane insarcinata chiar daca nu aveti menstruatie. Medicii mai recomanda exluton, anticonceptionale. Eu nu am luat, am mai folosit contracept m ovule sau prezervativ. Toate bune

Raluca121

acum 14 ani

Cunosc persoane carora li s-a diminuat cantitatea de lapte dupa ce au luat exluton.

lored28

acum 14 ani

si eu am avut probleme dupa ce am nascut cu caderea parului,aparitia unor carii dentare,ameteli,stari de lesin si am facut o analiza a sangelui din care a rezultat o lipsa de calciu si o anemie,am urmat tratament cu calciu si fiole de fier,dar nu am mai alaptat copilul.
iar in legatura cu ciclul menstrual,la fel, venea si nu venea, cand si cum,vemea cam o data la doua luni,chiar si la trei luni,dar cand venea era era mult mai abundent si dura aprox 7 zile, dar dupa un an totul a revenit la normal fara vreun tratament

multa sanatate si sper ca v am fost de folos