cheag de sange langa embrion

Sarcina Cheagde sange

Postata de florentina292 cu 14 ani in urma.

buna am 25 de ani sunt la a 2a sarcina prima a fost o sarcina fara probleme acum sunt insarcinata in 6 sapt si am un cheag de sange langa embrion si burta mio simt grea cum ma simteam la 9 luni in sarcina anterioara dr zice ca e rist de a pierde sarcina.a mai trecut cineva prin asa ceva ma puteti ajuta?

Raspunsuri (12)

amalia

acum 14 ani

Eu eu am avut iminenta de avort, cu o usoara sangerare externa(cam pe la 7 sapt), dar s-au format si 2 chegulete langa embrion, care cu timpul s-au resorbit de la sine, si acuma am ajuns sa am 28 sapt.Deci fii cuminte fara efort, fara contact sexual-mi-a spus mie, deci cat mai mult repaos, si totul va fi bine.
Mult noroc.

raluca

acum 14 ani

Buna,

Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul tau ginecolog sa-ti faca o ecografie si-ti va spune ce este indicat sa faci si ce nu. Asa pareri iti poate da oricine dar numai doctorul iti spune ce este de facut in aceasta situatie. Asa ca nu mai sta pe ganduri si dute fuguta la medic. Pe curand si astept vesti de la tine.

Citat:
buna am 25 de ani sunt la a 2a sarcina prima a fost o sarcina fara probleme acum sunt insarcinata in 6 sapt si am un cheag de sange langa embrion si burta mio simt grea cum ma simteam la 9 luni in sarcina anterioara dr zice ca e rist de a pierde sarcina.a mai trecut cineva prin asa ceva ma puteti ajuta?

raul

acum 14 ani

stai linistita ca se va absorbii singur...si sotia mea are, si este in 7 saptamani,,insa ia dat un tratament ,ginecologul tau ti a datt tratament?

amalia

acum 14 ani

Citat:
Buna,

Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul tau ginecolog sa-ti faca o ecografie si-ti va spune ce este indicat sa faci si ce nu. Asa pareri iti poate da oricine dar numai doctorul iti spune ce este de facut in aceasta situatie. Asa ca nu mai sta pe ganduri si dute fuguta la medic. Pe curand si astept vesti de la tine.

Dupa cum a spus si ea a fost deja la medic, si chiar daca nu spunea ea era logic ca medicul i-a spus de cheag !?!?!Indicatii pretioase i le-a dat deja medicul ea dorea doar sfaturi de la alte persoane care au mai trecut prin astfel de situatii.
Nu am nimic cu tine, dar data viitoare citeste mai cu atentie.

ioana

acum 11 ani

buna ziua am o problema si ma ingrijoreaza sunt insarcinata in a 3 saptamana ,dar mia venit si menstruatia cu cheaguri de sange timp de 3 zile ,nu sunt in romania am fost la doctor si mia spus ca e in regula ,ca nu se intampla nimic ,si ca e normal ,ma ingrijoreaza foarte tare ,datimi un raspuns va rog

Ramona

acum 10 ani

Sper ca ai trecut cu brio peste "impas". Nu este chiar normal dar fiecare doctor cu parerea lui. Eu am patit acelasi lucru pe la 5-6 sapt si de atunci fac tratament pentru a nu pierde sarcina. Momentan am 15 sapt, bebe se dezvolta normal.
Mergi si la alti medici sau poate ai si fost. Sa nu ramai doar cu o parere.
Multa bafta si ai grija de tine si de bebel!

IOANA

acum 7 ani

Bună și eu am descoperit la 7 săptămâni că am un chiag de sânge în partea de jos a sarcini si am avut sangerari,primul meu doctor mă sfătuia să fac avort da eu am refuzat si am mers la altul care mi-a dat mai multe șanse ca o sa se absoarda.Acum am 10 săptămâni,parcă am încredere da mi și frica.Im-i puteți da un sfat ?

Utilizator11536483967

acum 5 ani

Eu sunt insarcinata in saptamana 7 si mi-a curs sange cu cheaguri. am facut control si inima bebelusului ii bate lent. am sanse sa nu-l pierd?

Utilizator11560198051

acum 4 ani

Buna! Scuze ca iti scriu acum, sper sa primesc un raspuns de la tine, desi a trecut atata timp, cum a evoluat sarcina ta pana la urma? Asta mi se intampla mie acum, doar ca Eu ar trebui sa fiu in 6 saptamani , si de trei zile elimin sange ca la menstruatie dar uneori cu chegulete sau tesuturi de culoare visinie,cred ca este sarcina pe care din pacate o elimin, dar mai trag speranta pana sambata cand trebuie sa merg la control ca poate... bebe mai este acolo si e sanatos...

Utilizator11584808510

acum 4 ani

Am aceeasi problema ca tine, spune-mi te rog ce ti s-a intamplat, axi e sambata si am control pe vineri si nu mai am rabdare

Utilizator11584808510

acum 4 ani

Am aceasi problema, te rog sa-mi spui cum ti-q decurs sarcina

Adaș Denisa

acum 2 ani

Mie mi a gasit cheag de sange la saptamana 6 , mi a zis sa nu mai fac efort nici sa urc scarile , dar am lucrat asa usor cum am putit , acum nu mai lucrez , am 13 saptamani de sarcina , n am avut nicio scurgere nimic , ai grija ca nu ai voie sa depui efort pentru ca sarcina e mica si se poate desprinde foarte repede pentru ca abia s a format , in rest nu stiu , mie asa mi a zis cand mi a gasit , de preferat mai consulta medicul , mai frecvent , multa bafta si sarcina usoara si multa sanatate vou si la bebe.