ceam mai buna perioada a anului pt a ramane insarcinata

Sarcina

Postata de andreea126 cu 13 ani in urma.

imi doresc sa raman insarcinata, si am citit intamplator ca in lunile februarie, martie, aprilie, mai, nu e bine sa ramai insarcinata....este adevarat? exista o anumita perioada a anului cand e bine sa ramai insarcinata?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

NU! Nu stiu unde ati putut auzi asa ceva!! Poate doar daca credeti in zodii sau va ganditi ca e mai frumos/bine sa se nasca copilul cand e cald. Acolo unde ati citit dvs care era justificarea? chiar sunt curioasa.

andreea126

acum 13 ani

si mie mi s-a parut ciudat,si de aceea as vrea si parerea altor persoane( de specialitate sau nu) , ac***a in vedere ca in februarie vreau "sa ma apuc de treaba",

Iuli

acum 13 ani

Doamna, m-am uitat pe articolul de pe romedic si exista acolo niste argumente de bun simt la care presupun ca v-ati gandit si singura, legate te temperatura de afara, de riscul racelilor etc. Nu este vorba de nimic altceva. Alegeti-va o perioada in care sa se nasca copilul, ganditi-va cum v-ar fi mai simplu sa suportati sarcina (cand este foarte cald sau cand este mai frig) si gata. Exista considerente pro si contra. Oricum nu cred ca puteti alege decat intr-o anumita masura cand ramaneti gravida, pentru ca rareori se intampla din prima. Succes.