ce va fi?

Sarcina

Postata de alya cu 14 ani in urma.

buna, am si eu o mica dilema. acum 2 zile am incetat sa mai i-au anticonceptionale pentru ca trebuia sa0mi vina mentra, menstra care trebuia sa-mi vina peste 4 zile. Azi, am avut contact sexual neprotejat, si nu stiu daca sunt sanse de a ramen insarcinata.Imi puteti da sfaturi? mc

Raspunsuri (2)

CIUPI25

acum 14 ani

perioada in care poti ramane insarcinata este a 10-15 zi incepand cu prima zi de menstruatie,daca ai un ciclu regulat de 28 zile.
parerea mea este ca nu poti ramane insarcinata acum, dar pentru a fi sigura iti poti face un test de sarcina dupa aprox 10 zile

Rusca

acum 13 ani

Buna ,teoretic nu poti ramane insarcinata imediat dupa ce ai intrrupt tratamentul.Organismul are nevoie de putin timp pt a se obisnui cu valorile modificate ale hormonilor.Eu am ramas insarcinata a 2 a luna dupa ce le am intrerupt.Desigur asta nu e o regula asa ca fa ti un test de sarcina dupa aprox 10 zile dupa contact.Sa auzim numai de bine