Ce se intampla dupa o operatie de sarcina extruterina

Sarcina

Postata de doricela cu 12 ani in urma.

Se face cumva,dupa o operatie de extrauterina,un nou chiuretaj pentru a curati eventualele resturi?Ramane cumva un lichid care poate fi eliminat numai cu ajutorul acestui chiuretaj?[o prietena de 18 ani a facut o astfel de operatie ,a intampinat genul acesta de raspunsuri la intrebarile in legatura cu ce i se intampla puse de ea doctorului].Cum va putea afla daca i-a fost cumva extirpata vreo trompa sau daca i-a fost afectata fertilitatea?

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

procedurile efectuate va vor fi explicate de medicul specialist.

mihaela gheorghiu

acum 10 ani

am fost operata de hemoragie interna dupa o sarcina extrauterina de 2sapt.as vrea sa stiu daca mai pot avea copii pe viitor?