Ce sanse sunt de o sarcina?

Sarcina

Postata de Cristina Bonteanu cu 10 ani in urma.

Am facut sex cu iubitul meu , am facut protejati dar prezervativul s-a rupt :| in el eraa lichidul preejaculator ;-s dar la scos el afara cu degetul.. mentionez nu si-a dat drumul in vagin .. Sunt mari sansele de sarcina? va rog ajutati-ma

Raspunsuri (17)

Mirela Bonteanu

acum 10 ani

Ajutati-ma va rog frumos cat mai repede :(

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Riscul unei sarcini depinde si de perioada ciclului menstrual, mai exact, de perioada fertila ;este greu de apreciat/de cuantificat acest risc.

Cristina Bonteanu

acum 10 ani

Ciclul menstrual mi s-a terminat acum o saptamana

cocoloco

acum 10 ani

Daca nu a aejaculat in tine sunt sanse destul de mici sa ramai. Du-te la farmacie si ia pilula de a doua zi, pentru linistea ta!

Cristina Bonteanu

acum 10 ani

imi e rusine sa merg la farmacie am doar 16 ani

Cristina Bonteanu

acum 10 ani

Ciclul menstrual mi s-a terminat acum o saptamana :( Imi e rusine sa merg la farmacie am doar 16 anii , si nu ii pot spune mameii

cocoloco

acum 10 ani

lasa rusinea la o parte, roaga l pe prietenul tau sa cumpere! Escapelle!

Cristina Bonteanu

acum 10 ani

eu nu inteleg asta cu perioada fertila :| imi puteti explica va rog frumos

Cristina Bonteanu

acum 10 ani

eu nu inteleg asta cu perioada fertila :| imi puteti explica va rog frumos

cocoloco

acum 10 ani

nu te baza pe metoda calendarului! Du-te si ia pilula de a doua zi cat mai urgent! Nu lasa sa treaca orele pentru ca nu isi mai face efectul!

Cristina Bonteanu

acum 10 ani

nu pot sa o iau ca ne este rusine la amandoi :|
am auzit ca daca faci pipi dupa act nu poti sa ramai asa este?

cocoloco

acum 10 ani

sunt mituri! Incearca sa te linistesti si fa ti curaj si ia pilula!!!!!!

Cristina Bonteanu

acum 10 ani

o sa incerc dar actul s-a intamplat ieri :-

cocoloco

acum 10 ani

ai timp! pastila nu trebuie luata dupa 72 ore. Practic asta ar fi a doua zi, chiar daca au trecut sa zicem 40 de ore, e ok!

Cristina Bonteanu

acum 10 ani

deci cat timp mai am s-o iau?

Gabriel daniel

acum 8 ani

Buna iubitei mele ia venit mereu pe data de 6 si noi pe data de 18 am făcut sex protejat la fel si pe 19 si pe 20 si pe 22 am făcut sex protejat după ce mi.am dar drumul în prezervativ am șters penisul bine nu era ud deloc! Si l-am introdus de vreo 8 ori în vagin după am folosit al 2 prezervativ si a durat partida 15 Min în loc de 45 după ce am ejeculat în prezervativ am scos penisul l-am șters si l-am introdus în vagin! De data asta fără prezervativ! Si a durat până în 10 minute partida (nu am ejeculat în interior) ce sa fac? Ce se poate întâmpla?

Gabriel daniel

acum 8 ani

Va rog repede! Se pot contacta boli? Iubita mea nu prezintă simptome deloc!