Ce sa fac?

Sarcina

Postata de mila cu 14 ani in urma.

Buna Adynutza,
O prietena de-a mea a facut o radiografie tot la plamani, si era in prima saptamana de sarcina si ea nu stia ca este insrcinata.Copilul s-a nascut perfect sanatos iar medicul a incurajat-o de la inceput, nici vorba sa o trimita la chiuretaj. Succes cu sarcina si sa ne tii la curent. Pupici

Raspunsuri (5)

eva-maria110630

acum 15 ani

buna eu am o fetita de 2 ani si e perfect sanatoasa...in prima luna de sarcina am luat antibiotice iar prin a 4 am facut raza la plamani...si nu a patit nimic...totusi cere sfatului mai multor medici.....eu zic ca nu e nicio problema...Multa sanatate

mila

acum 14 ani

Cum pot face ca virusul sa dispara complet din singele meu?
Am depistat ca am AgHBS,dar medicii mia spus ca nu este o cale de vindecare.eu sunt intr-o relatie de 1si 6 luni.Cel mai mai important ca prietenul meu e absolut sanatos.
Ajutati-ma va rog si daca este posibil, spuneti-mi ce sa fac.
Cu respect Mila.

Adrienne

acum 14 ani

Medicii au spus ca nu se vindeca si atat? nu ti s-a prescris un tratament sau sa-ti spuna ce sa faci in continuare,pentru a scadea viremia?

mila

acum 14 ani

Problema mea este ca virusul e inactiv si deaceea mi sa spus ca nu este un mod de vindecare ,este oare posibil ca sa ramina pata pe tot parcursul vetii?

Adrienne

acum 14 ani

Daca ai AgHBs si esti purtator sanatos [inactiv ],inseamna ca ai virusul hepatitei b,pe care-l poti transmite prin sange sau contact sexual si ar fi bine ca partenerul sa se testeze pt. visusul B si daca nu-l are ,sa se vaccineze.In unele cazuri,dupa vindecarea hepatitei B,virusul nu dispare din organism si aceasta situatie se numeste " purtator sanatos [inactiv ] de virus b hepatic " . Se pare ca aceasta este situatia in care te afli,probabil ai avut o hepatita usoara, pe care ai trecut-o neobservata.