Ce sa fac daca am test negativ și lipsa menstruatiei de 10 zile?

Sarcina

Postata de Mih111 cu un an in urma.

Acum vreo 3 saptamani in urma am avut un act sexual neprotejat, pe data de 12 iunie am plecat într-o călătorie, m-am întors pe 16, supraobosită, n-am dormit noaptea cât am mers, pe data de 18 trebuia să am ciclul menstrual, dar nu a venit. Am facut testul dupa 9 zile de întârziere a menstruației și a dat negativ. La 6-7 zile de întârziere mă doare ca cum ar începe menstruația și acum tot persistă. Oare ce poate fi?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/14-motive-pentru-care-iti-intarzie-menstruatia_16108