ce pot face?

Sarcina

Postata de adriana nutu cu 11 ani in urma.

Va rog un raspuns cat mai urgent ! Sunt insarcinata in 7-8 saptamani si tocmai am aflat ca am sifilis INTREBAREA MEA este daca pot pastra sarcina si daca da bebe va fi afectat ?TIN sa precizez ca boala se pare ca e destul de veche intre 5 si 12 ani dar nu am avut absolut nici un simptom .

Raspunsuri (3)

crina_crina

acum 11 ani

trebuie sa te consulti cu un medic, el iti va spune ce trebuie sa faci. totusi, zic sa repeti analizele, in 5 ani ai fi avut destule simptome de sifilis, zic eu. cu toate ca se zice ca boala poate sa nu prezinte simptome timp de mai multi ani. totusi zic ca in atata timp ar fi aparut macar un semn de sifilis. incearca sa faci analizele din nou si consulta neaparat un medic. eu iti doresc sa nu fie sifilis, e foarte posibil sa se fi produs o eroare si s-au incurcat analizele. sanatate sa ai si tu si bebe!

adriana nutu

acum 11 ani

MULTUMESC MULT PT URARI ,ASTAZI AM REPETAT ANALIZELE SI AM VORBIT SICU MAI MULTI MEDICI MAJORITATEA MI AU SPUS CA CHIAR DACA SE CONFIRMA REZULTATELE DACA INCEP TRATAMENTUL CAT MAI CURAND AM SANSE FOARTE MARI SA FIE TOTUL BINE

crina_crina

acum 11 ani

adriana, iti doresc sa se rezolve cat mai curand si cat mai bine!