ce poate fi?

Sarcina

Postata de saly150955 cu 14 ani in urma.

Buna ziua.Am o problema la care sper sa ma ajutati cu un sfat.Dupa mult timp in care am folosit anticonceptionale si cu pauze de cate 3 luni am hotarat sa mai fac un copil.In iunie am luat ultima oara anticonceptionale am facut o saptamana pauza apoi de atunci am avut contacte sexuale neprotejate.Pe1 iulie am avut menstruatie iar acum suntem in 8 august si nu mi-a venit pofta de mancare am mai multa decat de obicei m-am ingrasat putin dar testul de sarcina e negativ.Ce poate fi?

Raspunsuri (1)

elisa_20

acum 14 ani

Citat:
Buna ziua.Am o problema la care sper sa ma ajutati cu un sfat.Dupa mult timp in care am folosit anticonceptionale si cu pauze de cate 3 luni am hotarat sa mai fac un copil.In iunie am luat ultima oara anticonceptionale am facut o saptamana pauza apoi de atunci am avut contacte sexuale neprotejate.Pe1 iulie am avut menstruatie iar acum suntem in 8 august si nu mi-a venit pofta de mancare am mai multa decat de obicei m-am ingrasat putin dar testul de sarcina e negativ.Ce poate fi?

buna.... si eu am avut aceeasi problema in luna ianuarie can nu mi a venit ciclul deloc iar cand mi am facut testul era negativ....si medicul mi a spus ca s ar putea ca sa nu fi avut ovulatie si de aceea nu mi a venit ciclul.....tratamentul a fost de 5 zile cu duphaston de 2 ori pe zi si apoi mi a venit ciclul.mai fa ti un test sa mergi la medic .......inainte de a lua medicamente desi duphastonul nu e periculos in timpul sarcinii,dimpotriva o fixeaza mai bine...sper sa fie totul ok...:)