ce inseamna valoare mica a testului beta hcg?

Sarcina

Postata de roxana258136054 cu 6 ani in urma.

buna ziua ,

am facut 3 teste betahcg : primul rezultat a fost 35.49 mUI/mL(14.11.2017) , al doilea rezultat 21.38 mUI/mL ( 16.11.2017) , iar cel de astazi 27.11.2017 are valoarea 24.28 mUI/mL. Mentionez ca am facut si o ecografie transvaginala pe 16.11 . dar nu se vedea nimic , sunt programata din nou joi 30.11 pt o alta ecografie. Deasemena as vrea sa mai mentionez ca am sangerari de aproximativ 2 saptamani . Am pierdut o eventuala sarcina ?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.

Utilizator11616527427

acum 3 ani

buna imi poti sp te rog ce rasp ai primit la intrebari ca si eu cam de aceiasi problema ma zbat si nuj ce sa mai zic