ce inseamna plexuri coroide asimetrice la fat? sarcina de 14 saptamani in urma ecografiei morfologi?

Sarcina

Postata de Utilizator21529412726 cu 5 ani in urma.

am primit rezultatul la ecografie morfol trim 1 si toate analizele sunt bune , insa cu o singura exceptie: plexuri coroide asimetrice la fat si doctora mea nu m-a lamurit deloc in aceasta privinta.

multumesc ,

Raspunsuri (8)

Utilizator21530109161

acum 5 ani

Si eu am primit acelasi diagnostic:(...si ghici ce? nici pe mine nu m-a lamurit nimeni. Mi s-a zis sa refac ecografia peste 3 saptamani si testul adn fetal care este foarte scump. Intentionez sa refac ecografia si la act doctor...oricum am inteles ca poate sa fie totusi ceva temporar....Tu ce ai mai facut? Sanatate copilului!

Utilizator21592814477

acum 3 ani

ma puteti ajuta cu informatii va rog, ce s-a intamplat?

Utilizator11564424892

acum 4 ani

Ce s-a întâmplat până la urmă?și eu mă confrunt cu aceeași problema și sunt ff speriata..mulțumesc!

Utilizator21592814477

acum 3 ani

Buna ziua, trecem din pacate prin aceiasi situatie, am vazut la 13 saptamani si repetat la 16 inca se observa asimetria. Testul ADN fetal nu indica nici un risc. Imi puteti spune va rog ce s-a intamplat cu copilul dvs. Orice informatie pe cat de dura m-ar ajuta. Multumesc.

Utilizator21600682990

acum 3 ani

Am aceeasi situatie, vizualizata la morfologia de trim 1 (12s4z). Vreuna dintre voi a mai aflat ceva? Medicul care mi-a facut morfologia mi-a spus ca nu e nimic care trebuie sa ma ingrijjoreze, doar ca trebuie tinuta sub observatie. Nu mi-a spus nici ca e nevoie sa repet in acest sens, in mod special, ecografia.

Utilizator21592814477

acum 3 ani

Buna ziua, noi ne-am mai linistit, suntem in sapt 29 iar lucrurile par normale acum, asimetria nu se mai vede iar pana la momentul de fata, bebe nu are nici o problema de dezvoltare.

Utilizator11638626602

acum 2 ani

Ați aflat cumva ce înseamnă asta? Cum a evoluat sarcina? Am aceeași problema mulțumesc.

Utilizator21592814477

acum 2 ani

Scrieti-mi va rog pe mail, ghineabogdan07@ adresa_web_filtrata