ce fac?

Sarcina

Postata de INA_ cu 12 ani in urma.

nelamurire!! am aproape 7 luni de sarcina si vreau sa stiu daca nasc prin cezariana.am probleme cu, coloana( cifoscolioza) iar medicul ginecolog mi-a cerut sa-i duc o dovada, precum ca nu pot sa nasc natural....am fost ce-i drept la reumatolog, dar acesta mi-a zis ca ce am eu la spate nu ma poate impiedica sa nasc natural....ce fac?

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 12 ani

Nu poti sa ii spui pur si simplu ca vrei cezariana, ca nu crezi ca te tine sa nasti normal? Un medic normal la cap si de care esti apropiata ar trebui sa te inteleaga si sa te intrebe prin ce metoda vrei sa nasti, nu sa te oblige. Daca te obliga sa nasti normal, schimba medicul. Pana la urma e corpul tau si tu decizi.

IULIANA

acum 12 ani

EVIDENT TREBUIE SA CAUTI UN MEDIC MAI BUN

ROZALIA

acum 12 ani

EU AM AVUT PROBLEME LA NASTERE 9 LUNI MI-AU ZIS CA TREBUIE SA -MI FACA CEZARIANA LA ULTIMUL CONTROL AU ZIS CA POT SA NASC NATURAL IN SALA DE NASTERI MEDICUL A ZIS CA MA LASA PE MASA CA NU POT SA NASC DIN PACATE TRAIM NISTE VREMURI IN CARE NU PUTEM SA AVEM INCREDERE IN MEDICI CEI CARE AR TREBUI SA TE AJUTE TE LASA..

andreeadiacon

acum 12 ani

verisoara mea a mers toata sarcina la un medic x...eu am sfatuit o ,cam am obligat o,sa se gandeasca la cezariana deoarece e cam grasuta 110 kg,iar eu am nascut normal si stiu ce inseamna.....doctorita nu a vrut ,a acm jignit o desi nu mi se pare normal..ca e o grasanca ca va naste greu oricum..a plans 2 zile mai ales ca avea 3 8 de sapt si se panica deja..asa ca am decis sa schimbam medicul chiar la final..a nascut prin cezariana o minune de baiat de 4 ,5 kg iar dr de la iasi au spus ac era o tragedie saca nastea normal..acum se simte foarte bne,daca tu crezi ac e mai bine pt tine as nasti prin cezariana ,asa sa faci..schimba dr daca trebuie