CE AR TREBUI SA FAC IN SITUATIA ACEASTA?

Sarcina

Postata de elena1356 cu 14 ani in urma.

BUNA ZIUA,SUNT INSARCINATA IN 25 SAPTAMANI,SUNT LA A DOUA SARCINA, CU PRIMA NU AM AVUT NICI O PROBLEMA ,BAIETELUL S-A NASCUT CU 3300G SI 51 CM,ACUM INSA LA ULTIMUL CONTOL BEBE ARATA CU 6 ZILE M-AI MICUT SI CU 70 G ,ACUM ARE 780 G SI MEDICUL MI-A ZIS SA-MI FAC O ECOGRAFIE PESTE 3 SAPTAMANI,MI-A RECOMANDAT SA INCEP UN TRATAMENT INJECTABIL ,CARE SE FACE ZILNIC SI IMI ESTE FOARTE TEAMA NU STIU CE SA FAC,MEDICUL A ZIS CA NU TREBUIE SA IMI FAC GRIJI MOMENTAN ,DAR CUM AS PUTEA SA NU IMI FAC?MA ASTEPTAM CA AL DOILEA BEBE SA FIE M-AI MARE DECAT PRIMUL SI SA NU AM NICI O PROBLEMA.IMI ESTE FOARTE TEAMA SI NU STIU CE SA FAC.VA ROG DIN SUFLET SA-MI DA-TI UN SFAT.CE TREBUIE SA FAC IN SITUATIA ACEASTA
?

Raspunsuri (3)

mikmok

acum 14 ani

Draga elena1356,

Parerea mea ar fi sa-ti asculti doctorul, mai ales ca te-a asigurat ca totul va fi bine. Ai incredere in el si orice nedumerire pe care o ai, nu ezita sa-l intrebi. Nu este o regula daca pe primul copil pe care l-ai nascut a fost mare si al doile copil trebuie sa fie la fel...Vb cu medicul tau, doar el iti va da sfatul cel mai bun in ceea ce te priveste. Nastere usoara si fara probleme.

carla

acum 14 ani

Asculta doctorul, dar mai cere si parerea altor medici in legatura cu tratamentul medicamentos.Cred ca n-ai de ce sa te ingrijorezi, masuratorile reprezinta o medie, nu toti copiii se incadreaza in acele "standarde", unii mai mici, altii mai mari, dupa cum sunt proiectati genetic. Ai grija de tine, ia-ti vitaminele, odihneste-te si totul va fi perfect,sunt convinsa. Sora mea a nascut un baietel perfect sanatos de 2,300 kg, acum are 3 ani, deci... linisteste-te. Numai bine.

loredana

acum 14 ani

eu am nascut o fetita de 800gr la a 26 saptamana.acum are 2 ani si este o fetita sanatoasa.asa ca si dac a se naste mai mic nu te ingrijora.iti doresc numai bine.