ce analize trebuie facute ?

Sarcina

Postata de andreea21546223 cu 14 ani in urma.

m-ar interesa si pe mine ce analize sunt necesare inainte de a ramane insarcinata.

Raspunsuri (3)

mona20152561

acum 14 ani

nu stiu daca este neaparat nevoie inainte de niste analize asta daca nu ai probleme de sanatate. daca nu, poti sa-ti faci si dupa.

clauditza_olt

acum 14 ani

este foarte important sa-ti faci analizele si inaite ....de ex toxoplasmoza...(ai internet si documenteaza-te)... risti daca esti infectata sa-ti se spuna ca e mai bine sa faci intrerupere....eu am patit-o

andreea stancila

acum 14 ani

multumesc, fetelor!ma gandesc ca vreau sa ajung la medic si nu stiu de unde sa incep. cred k ma voi duce la medicul ginecolog sa vad daca totul este in regula cu mine pt ca am mai avut problemutze in trecut-acum ceva ani- anexite si chestii de astea , chisturi plus ca am si uter retrovers...
si apoi sa le vad si pe cele de sange. Clauditza_olt cred k ai o idee buna, am mai auzit despre aceasta boala. nu se face din cauza pisicilor?
va pup si sa aveti grija de voi