Cate saptamani de sarcina am?

Sarcina

Postata de cristina cl cu 11 ani in urma.

Ultima menstruatie a fost pe data de 26.02.2012,vreau sa stiu cate saptamani de sarcina am,dupa calculele mele ar fi 12 saptamani de sarcina.Multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ati calculat bine; sunteti in cea de-a 12 saptamana de sarcina.

mihaela

acum 11 ani

ultima menstruatie a fost pe dat de 31.08.2012 vreau sa stiu cate saptamani de sarcina am va multumesc

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

A 11-a saptamana de sarcina.

alexandra

acum 11 ani

Sunt alexandra si am 17 ani problema mea sta in felul urmator in luna ianuarie am avut o mentruatie timp de 4 saptamani , in februarie nimic , in urma cu 2 saptamani am avut contact cu iubitul meu si nu a fost protejat , pe 23 martie menstruatiile au rteaparut dar problema este ca am multe sintome ciudat : durere de sani picioare unflate, dureri de spate, simnt orice miros , stari de greata si multe altele dar ce ma uimeste mai tare este faptul ca sunt fumatoare dar de cateva zile nu reusesc sa fumezi nici macar o tigara intreaga, ma simnt total confuza , poate fi vorba despre o sarcina? :((